Závislosť na internete

Každý deň strávite tri až päť hodín na internete , , a niekedy až 24 hodín denne. Závislý ľudia si môžu takým to spôsobom ublížiť či už fyzicky alebo psychicky.
Zdravotné problémy od počítača môžu spôsobovať sleposť , bolesti časti tela napríklad rúk , chrbta , krku , hlavy a taktiež to má vplyv na psychické problémy.
V Čine sa zamýšľali ako tento problém vyriešiť a zistili že sa to dá. Vymysleli odvykacie tábory na ktorých nemajú žiadne počítače , telefóny a ani tablety. Jednoducho ako detské tábory ako u nás na Slovensku , ale stým že tam musia stráviť nejaké obdobie na silu, bez akéhokoľvek kontaktu svojej rodiny , či známych.

notebook

Tento tábor je normálny ako u nás doma , táborenie , stavanie šport , zábava , a musia to robiť až pokiaľ si neuvedomia že sa dá žiť život aj bez techniky.
Máme a my závislých ľudí na Slovensku. Dnešnej dobe sú taký to ľudia všade. A už len deti Ktoré Majú Päť – šesť rokov majú tablet a o pár rokov neskôr už surfujú po internete na notebooku či počítači. Neviem či exitujú takéto tábory aj u nás na Slovensku ale prvom rade by mali zasiahnuť rodičia.

Mali by porozmýšľať alebo sa s niekým poradiť kedy je dobre dať dieťaťu do rúk tablet či smartphon. Samozrejme že exituje aj výnimka pre ľudí ktorý na počítači určujú a zarábajú peniaze. Napríklad taký poisťovací agenti , banky , polícia a podobne. Kedy je vhodné dať deťom do rúk techniku ? Najlepšie je keď im ju dáte v období keď si budete istý že vedia stým dobre manipulovať , vedia hu ovládať a dokážu byt bez techniky aj počas behania po vonku.

počítač

Možno odborníci povedia niečo úplne iné , ale jednom sa zhodneme určite a to  v tom že najlepšie je keď budete techniku svojim deťom obmedzovať a budete ju im dávať len na určitý čas. Ten čas si  sami zvoľte a vždy ho tom to intervalu aj dodržujte. Najlepšie , podľa môjho názoru bude d im ju dáte niekedy pod večer ,a zoberiete pred spaním. 

Posted in Www