Slovenská hviezda spod Vezuvu

Všetkým fanúšikom futbalu, ale predpokladáme, že aj ostatným, ktorí sa o futbal veľmi nezaujímajú, musí byť meno nášho reprezentanta Mareka Hamšíka známe. Ak si neviete vybaviť jeho tvár, určite vám utkvel v pamäti jeho svojský účesu, ktorý k nemu už neodmysliteľne patrí.

míč

 
11 rokov v meste pod Vezuvom

Marek sa narodil 27. júla 1987 v Banskej Bystrici, je ženatý a narodili sa mu tri deti, dvaja chlapci a najmladšia dcéra Melissa. O jeho talente nikto nepochybuje, keďže futbalu sa venuje už od detstva, jeho kariéra je dosť bohatá. Futbalistom roka sa stal už sedem krát a v roku 2013 bol dokonca vyhlásený za 8. najlepšieho hráča v Európe. Bol členom reprezentačného tímu, ktorý sa zúčastnil Majstrovstiev sveta v Juhoafrickej republike v roku 2010 a takisto Majstrovstiev Európy v roku 2016 vo Francúzsku. Nejaký čas bol aj kapitánom národného tímu Slovenska. Svoje miesto v mužstve si našiel na poste stredopoliara.


Začínal v klube Jupie Podlavice, potom prestúpil do slovenského Slovana Bratislava, odtiaľ jeho kroky smerovali do Brescie v Taliansku, kde zakotvil v roku 2004. V roku 2007 nastal významný prelom v jeho kariére, keď sa upísal talianskemu SSC Neapol, hrajúcemu v Serii A. V tomto klube hraje dodnes a práve tu prežíva svoju najväčšiu slávu v kariére futbalistu. Tu, v meste pod Vezuvom, si užíva popularitu už 11 rokov. Presvedčiť sa o tom môžete, ak Neapol navštívite, s Marekovou popularitou a obľúbenosťou sa stretnete na každom kroku. Neexistuje asi Neapolčan, ktorý by nášho futbalistu nepoznal športový dres , je tu uctievaný skoro ako boh.

 
Lepší ako Maradona

Pocit je to naozaj neopísateľný, keď sa prejdete po uliciach mesta a z výkladov sa na vás usmievajú jeho podobizne, fotky na tričkách, plagáty, sošky a nekonečné množstvo suvenírov. Niekoľkokrát bol dokonca medzi jedenástimi najlepšími hráčmi Serie A. O jeho talent mali záujem už aj iné kluby sveta, napríklad Chelsea či Atletico Madrid, no Marek zatiaľ odoláva a svojmu Neapolu je verný. To si uvedomujú aj jeho fanúšikovia, čím u nich ešte viac stúpol na cene. Za Neapol už Marek strelil 117 gólov a tým prekonal aj Maradonu len so 115 gólmi. Klub si pod jeho kapitánskou taktovkou vedie naozaj dobre, momentálne bojuje s Juventusom Turín o prvenstvo.

fotbalista


Hráčovi s číslom 17 na drese teda držíme palce, aby sa mu darilo aspoň tak, ako doposiaľ, aby šíril dobré meno Slovenska vo svete športu, pretože je to výborný futbalista a určite si náš obdiv zaslúži.

 

Ohodnoťte příspěvek