Sezóna rybolovu

Starší a skúsení rybári už o rybárčení už niečo vedia. Ale čo ak sa rozhodne že si pôjdu zachytať mladý a nebudú vedieť ako na ? Tu je návod .

Udica-Udicu si kúpite všade kde sa zaoberajú predajom rybárskych potrieb. Je už len na vás ako si vyberiete. Či už malú alebo veľkú my však odporúčame vybrať si väčšiu. Je to z toho dôvodu aby ste dohodili návnadu ďalej a aby ste z veľkou udicou lepšie potiahli rybu za sebou.

ryby

Tréning na sucho –Ešte pred tým ako si pôjdete z rybárčiť spravte i tréning. Skúste stihnúť udicou ,zamotávať navijak, a pripravte si návnadu.

Návnada- Existujú veľa druhov návnad. My si povieme tie základne ktoré poznáme. Začneme umelými návnadami keďže ste už tom obchode investujte aj do návnad. Je to z toho dôvodu aby ste  nemuseli hľadať návnady všade na vôkol.

Živá návnada-Živú návnadu netreba nijak obzvlášť predstavovať. Je to dážďovka . Musíte ju hľadať všade kde sa dá. Pokiaľ je sucho a už dlhú dobu nezapršalo , dážďovku nájdete veľmi ťažko.

Ostatné návnady
Pokiaľ set nenašli dážďovky skúste chytať z kúskom chlieb. No aj ten kúsok chlebu sa vám vo vode rozmočí a to už nebude pre ryby dobré. Radšej kúsok z kôrky.

Kukurica
Pokiaľ máte doma kukurica je to veľmi  dobrá návnada pre chytanie rýb. Za vyskúšanie nedáte nič a sami uvidíte koľko sa Vám podarilo chytiť.

Kde chytať ?
Najčastejšie ľudia chytajú v riekach , stojacich vodcoch a jazerách či rybníkoch. Pokiaľ máte nie čo takéto vo vašom okolí najprv sa uistite či si tam ryby môžete zachytať.

rybolov

Choďte tam kde je viac ľudí
Možno sa Vám táto rada nebude pozdávať ale tam kde je viac ľudí je aj viac rýb. Ľudia vedia kam majú ísť a vedia že sú tam ryby ktoré a oplatia chytiť.

Rekreácie na lov rýb
Existujú na slovenskú rekreácie na lov rýb ktoré prevádzkujú a starajú sa o ryby. V tomto prípade však za ryby zaplatíte podlá toho koľko kíl ste si nachytali. Samozrejme že nezabúdajte na to že potrebujete rybársky preukaz a skôr ako pôjdete rybárčiť si ho nemusíte zadovážiť.