Prepádak v technike

Technológia je všade s nami, avšak nie vždy sa podarí. Občas sa objaví produkt ktorý možno na papieri znie ako dobrý nápad ale nebol. Preto si dnes precitáte o technologických prepadákov.

konzole

DreamCast 
Akokoľvek  dosť úspešná na to aby sa stretla s Nintendom nebolo tomu navždy. Dnešnej dobre Sega konzole nerobí . Konzola Sega DreamCast sa vyrobila v roku 2000 a v tej dobe sa prišila so svojou grafikou , rýchlosťou a skvelými hrami. No bohužial onedlho vyšiel PlayStation 2 a z DreamCast sa stal veľký zabudnutý prepádak ktorý ukončil éru Sega. Navzdory  tomuto neúspechu stále ostávajú fanúšikovia ktorý hovoria že Sega bola úžasná konzola a zaslúžila by si viac úspechu.

HD DVD 
Keď sa objavil nový tip dvd diskov ktorý mal posunúť kvalitu a možnosti úložných zariadení začala vojna pretože v tú samú dobu sa objavil BLUERAY. Pretože táto vojna trvala nejakú dobu v roku 2008 bola ultimátne ukončená a BLUERAY vyhralo. Väčšina spoločnosti uprednostnila BLUERAY disky a HD DVD prehrávače začali ustopovať.

BOB
Microsoft si začal myslieť že sú úplný idioti  a Windows bol moc zložitý. Ale uľahčenie základného rozohrania znie ako dobrý nápad Microsoft to jednoducho prehnal a BOB vypadal ako keby bol vytvorený pre deti. Aj keď jeho obsah bo mierený na dospelých ľudí . Ľudia si ale toto nenechali a BOB bol odsúdený tak moc že Microsoft sám priznal že a jedná o prepádak.

Zoon
Bohužial Microsoft pokazil toho ešte viac a to vôbec nezmieňujeme Windows Vista.Zoon malo byť odpoveď na konkurenčný IPOD od spoločnosti APPLE. O proti nemu mal väčší displej integrovanú Wifi a tak tiež vlastný online obchod. Microsoft ale znova zažil obrovské sklamanie pretože predaje tohto zariadenia boli neexistujúce a zo Zune ostal vtip ktorý na internete ostal niekoľko rokov.

disky

Google Glass
Keď sa po prvý rát objavili Google Glass svet bol v vytržení. Konečne sme a posúvali bližšie ku budúcnosti keď bude všetko dostupne v našich očiach len pre nás kedykoľvek a kdekoľvek. A tak v roku 2014 bol tento produkt vyrobený pre spotrebiteľov ktorý sa zhodli na tom že Google okuliare sú nič moc. Ktokoľvek kto ale tie to okuliare na sebe stal sa terčom posmechu a okuliare neponúkali nič špeciálne a rok neskôr bol ich predaj ukončení.