Praktický zoznam náradia a materiálu na montáž sklenených dverí

na al//EN“ „http://www.w3.org/TR/REC-html40/loose.dtd“>
Sklenené dvere vám môže namontovať stavebná firma alebo to môžete zvládnuť i sami. Ak sa rozhodnete pre druhý spôsob, v nasledujúcom článku vám prinášame praktický zoznam toho, čo budete na samotnú montáž dverí bezvýhradne potrebovať.
 Biele dosky s drevenými kolíkmi
Výber dverí :Na začiatok si jednoznačne potrebujete vybrať tie správne dvere. Pozerajte na vhodné rozmery a samozrejme i kvalitu. Pamätajte, že cena sklenených dverí závisí najmä od hrúbky a typu skla a taktiež od ich veľkosti. Nezabudnite ani na zárubňu, kovanie a samozrejme kľučku.
 
Čo budete na montáž potrebovať – materiál:
 
–          Dvere
–          Zárubňu
–          Vhodné kovanie
–          Kľučku na dvere
–          Lepidlo (ideálne špeciálne lepidlo určené na lepenie dreva)
–          Montážnu penu
–          Silikón ( použite univerzálny alebo sanitárny silikón)
 Človek pracuje s vŕtačkou
Náradie:
 
–          Kladivo: Zožeňte si takzvané zámočnícke kladivko. To sa vám bude na túto prácu hodiť najlepšie.
–          Kliny menších rozmerov: Najvhodnejšie sú drevené kliny
–          Kvalitná a funkčná vodováha: Možno sa pýtate, ako môže byť vodováha nekvalitná alebo nefunkčná. Aj toto náradie sa môže pokaziť. Pri montáži dverí potrebujete vodováhu, ktorá bude „merať“ na dvesto percent. Preto by ste si mali pre istotu zadovážiť nový kúsok, bez akejkoľvek odchýlky.
–          Vŕtačka:Pre lepšiu manipuláciu je vhodná menšia akuvŕtčka, teda tá s vlastný zdrojom elektrickej energie. Kábel, by vás pri práci mohol dosť obťažovať. Nezabudnite ani na nové a kvalitné vrtáky.
–          Skrutkovač:Časť práce urobíte s vŕtačkou, no bez ručného skrutkovača to nepôjde. Pripravte si ich niekoľko a pozerajte na správny typ skrutkovača.
–          Rysovacie pomôcky: Pri montáži dverí musí všetko sedieť na milimeter. Preto nezabudnite ani na ceruzku a meter. Na škodu nebude ani strúhadlo.
–          Držiak na rezanie (koza):Zíde sa vám na rezanie a taktiež na značenie materiálu
–          Drevené doštičky: Doštičky využijete na podloženie dverí pri ich montáži.