Knižnica, knihy, čítanie

Minulosť vzdelaniu a čítaniu veľmi nepriala. Knihy ako také,či už v podobe hlinených tabuliek,pergamenu či papyrusu,spočiatku fungovali len na odovzdávanie informácií medzi úzkym profilom obyvateľstva a takmer výlučne len vo vyšších vrstvách. Až v neskorších storočiach,vďaka vynájdeniu,rozšíreniu papiera a vynájdeniu kníhtlače sa knihy rozšírili viac. V dnešnej dobe už nie je problém si zakúpiť čítačku (inak super vec!),nahrať si na ňu množstvo kníh a môžete čítať kde sa vám len zachce. Tento článok je ale pre klasikov,ktorí milujú vôňu novej knihy a šušťanie stránok. Tu je pár nápadov ako si zriadiť domácu knižnicu.

knihy
 
1. Variabilita a funkčnosť
Ak ste poriadkumilovní a preferujete strohé čisté línie stavte na skladacie policové zostavy.
Takúto zostavu viete ľahko prispôsobiť knihám rôznych veľkostí a priestor využijete na maximum. Navyše môžete využiť aj trebárs prázdny priestor pod schodami a získate zaujímavý bytový doplnok.

čtení
 
2. Extravagancia
Ste odvážni a radi zaujmete? V tom prípade si vyrobte knižnicu zo starých paliet alebo starého kovového potrubia,ktoré bude tvoriť nosnú stredovú líniu. Prípadne zrecyklujte originálne staré dvere zo skrine či staré okná. Fantázii sa medze nekladú.
 
3. Knižnica v štýle vintage
Pre romantické duše,ktoré majú radi aj atmosféru pri čítaní je vhodnou voľbou malá knižnička postavená blízko krbu spolu s pohodlným kreslom a stolíkom. Alebo máte doma veľké okno v rohu miestnosti? Prisuňte k nemu lavičku s kopou vankúšov,vedľa umiestnite zopár poličiek,zaplňte ich knižkami a rôznymi drobnosťami z dovoleniek a máte miestečko,ktoré budete opúšťať len veľmi neradi.

košík 

4. Obojstranná knižnica
Ak máte veľký otvorený priestor,umiestnite uprostred policovú zostavu,ktorá bude prístupná z oboch strán. Zabijete dve muchy jednou ranou. Priestor zmenšíte a okolo knižnice sa zmestí viac čitateľov. Môžete s priateľmi organizovať čitateľské večierky.