Dámy, dajte sa do gala

Mnohé ženy pri pomyslení, žeby mali ísť niekam nepripravené dostávajú hysterický záchvat. Zatiaľ čo muži majú rovnaký etický kódex, u žien sa to líši. Komplikovanosť požiadaviek sa podobá samotným ženám. Ako vyzerať dobre pri každej príležitosti? Stačí sa iba snažiť či niekedy veľa škodí?

kostým

Plesy
Na takéto veľkolepé podujatia sa treba pripraviť naozaj dôkladne. Často nestačia len slávnostné šaty, ale aj výzor, ktorý by mal byť upravený. To platí aj o svadbách. Zabudnite na šaty, ktoré by toho veľa odhaľovali. Pre takéto udalosti sú najvhodnejšie dlhé sukne. Vyhnite sa holému bruchu, z ktorého nejeden módny štylista infarktuje. Noblesnosť ako takú však netreba nafukovať. Samozrejmosťou je spoločenský účes. Stavte na vypnuté vlasy. V líčení to opäť neprestreľte, aby ste medzi ostatnými nepôsobili komicky.

Divadlo
Mladí ľudia vôbec nevedia, ako sa majú primerane obliecť do divadla. Pre pánov je najvhodnejší oblek. Košeľa sa zdá nedostatočná. Pre dámy sú vhodnejšie šaty. Opäť sa treba vyhnúť krátkym dĺžkam, ktoré tu rozhodne nepatria. Ak sa chcete pred ľuďmi predviesť, stavte na šperky a doplnky. Polo elegantný účes je namieste, takisto ako jemnejšie líčenie. Ak neviete čo na seba, všimnite si, čo na premiéru nosia samotní herci. Po tom zvážite, či sa oblečiete do vetrovky a džínsov.

boty

Spoločenská akcia
Takéto podujatie sa v očiach mnohých líši. Buď tomu venujú kopec príprav alebo žiadne. Ani jedno nie je vyhovujúce. Samozrejme, treba zhodnotiť ráz, v ktorom sa podujatie uskutoční. Podľa toho sa zvolí štýl oblečenia. Kostým, ak ide o štátnu akciu, alebo pri politických či náboženských podujatiach. V kruhu známych a priateľov je to niečo iné, no neznamená to, že by ste sa mali na to vykašľať. Nikdy nepridávajte do svojho outfitu niečo také bežné ako džínsy, no nie príliš prehnané. Veď sami viete, že niekedy je lepšie splynúť s davom.