Betónové ploty skladané z prefabrikovaných dielcov

Tak ako všetko v exteriéri, aj ploty sú počas roka vystavené rôznym poveternostným vplyvom. Pokiaľ si želáte, aby vám vydržal čo najdlhšie v dobrej kondícii, mal by tomu zodpovedať predovšetkým výber materiálu.
V dnešnej dobe ponúkajú široké dizajnové možnosti a rôzne farebné prevedenia. Betónové ploty môžu mať štruktúrovaný motív buď na jednej, alebo na oboch stranách. Štruktúry sú dostupné v rôznych prevedeniach, od vzhľadu prírodného kameňa cez elegantné oblé tvary, efektné kombinácie s priehľadovými mriežkami, až po atraktívne reliéfy s prírodnými motívmi. Čisto moderné varianty je potom možné doplniť ozdobnými prvkami.

kameny

www.tokra.sk/oblubeny-plot-z-tvarnic-a-jeho-vystavba/ má oproti klasický plotom z kovu alebo dreva množstvo nesporných výhod. Sú oveľa pevnejšie, stabilnejšie a teda aj bezpečnejšie v porovnaní s ostatnými typmi. Taktiež sú betónové ploty odolnejšie voči poveternosti. Ak sú správne udržiavané, ich životnosť je zaručená na desiatky rokov.

Postavíte ho aj sami
Betónové panely či tvárnice nájdete v rôznych vyhotoveniach – imitácia kameňa, tehly či dreva. Použitie panelov si vyžaduje betónové stĺpy, ktoré sú buď pevne ukotvené v zemi, alebo majú betónový základ, a zo samotných panelov, ktoré sa medzi stĺpy zasúvajú. Použitie tvárnic si tiež vyžaduje betónový základ vystužený oceľou.

posezení

Výhody oplotenia z betónových tvárnic
Betónové oplotenie:

  • Vyznačuje sa jednoduchou a rýchlou montážou.
  • Vysoká odolnosť, betónové oplotenie odoláva poveternostným vplyvov po dlhú dobu. (Kvalitný betónový plot má životnosť, dosahujúcu viac než 50 rokov.)
  • Údržba je veľmi nenáročná a spočíva iba v nátere vhodnou povrchovou úpravou na betón, alebo fasádnou farbou. S tým je spojená aj ďalšia výhoda, spočívajúca v akejkoľvek farebnej kombinácii, ktorú si zvolíte a ktorú je možno po dobu životnosti oplotenia ľubovoľne meniť.
  • Betónový plot je možné kombinovať aj s ďalšími materiálmi, napríklad s kovom, alebo drevom. Ak chcete skombinovať viacero odlišných materiálov, riaďte sa pravidlom menej je viac a nekombinujte nikdy viac ako 2 rôzne materiály.

4.0
01